Fradi: Most négy perc rövidzárlat okozta a jól küzdő Ferencváros vesztét

• Blogbejegyzések - 49 db
  • Fórumtémák - 11 db
  • Linkek - 31 db

Fradi szurkolói klub vezetője

A Kaposvár jutott a Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé, miután hazai pályán 2-1-re verte a Ferencvárost. Az első találkozón 2-2-t játszottak egymással a csapatok, így Oláh két találata, amire csak Fitos tudott válaszolni, a negyeddöntőbe jutást eredményezte az első osztályú csapatnak.
Remek iramban kezdte a találkozót mindkét együttes. A Kaposvár tudta, hogy mindenképpen gólt kell szereznie a továbbjutáshoz, míg a Ferencváros szokatlan módon, így a kontratámadásokra rendezkedhetett be.

Az első tíz perc egyértelműen a hazai csapaté volt, a játék többnyire a ferencvárosi kapu előtt zajlott. Igazi nagy helyzetek nem tarkították a rangadót.

Az első negyedóra után teljesen kiegyenlítetté vált a küzdelem, a mérkőzés ezen szakaszában nem úgy tűnt, hogy a 35. percben már két góllal vezetnek majd a hazaiak - pedig így történt.

A 31. percben érkezett a Ferencváros szokásos védelmi hibája. Egészen pontosan Dragóner Attila számította el a labda útvonalát, így a kilépő Oláh Lórántnak csak Zarzycki mellett kellett elpasszolnia a labdát - megtette. (1-0)

Négy perc múlva pedig mégegyszer. Ekkor hat méterről pöckölte el a kaposvári csatár a játékszert a kimozduló lengyel kapus mellett. (2-0)

Úgy tűnt eldőlt a továbbjutás kérdése, ám a második félidőre egy elszántabb Ferencváros érkezett a pályára.

A 47. percben az akarásnak meg is lett az eredménye. Fitos lépett ki Deme remek ütemű átadásával, majd higgadtan elpasszolta a játékszert Kovács Zoltán mellett. (1-2)

A folytatásban kissé leült a találkozó, ám a meccs végére ismét parázs jelenetek jellemezték az összecsapást. Előbb Oláh cselezte el magát nagy helyzetben, majd a másik oldalon Dragóner fejesét védte hatalmas bravúrral Kovács.